چه روش هایی برای ساخت تخته وایت برد وجود دارد؟ + آموزش قدم به قدم

ساخت تخته وایت برد

آیا تا به حال برای مطالعه یا تدریس با شکل مواجه شده اید؟ معمولا افرادی که در خانه و کلاس های آنلاین تدریس می کنند، برای این کار مشکلات زیادی دارند. بهترین راه حل برای این کار، استفاده از تخته وایت برد است، اما تابلو های وایت برد بزرگ معمولا گران قیمت هستند و استفاده از آن ها در خانه بصرفه نیست. پس بهترین راه برای داشتن وایت برد چیست؟ ساخت تخته وایت برد بهترین  و بصرفه ترین راه برای داشتن یک تابلو است. در ادامه با روش های ساخت وایت برد آشنا خواهید شد.

وایت برد

 

استفاده از وایت برد در شرکت ها

تخته وایت برد چیست و چه کاربردی دارد؟

تابلو های وایت برد کاربرد های گسترده ای دارند و می توانند در مدارس، دانشگاه ها، منازل و ادارات استفاده شوند. می توانید روی آن ها مطالب درسی، برنامه های روزانه یا هر نوع شکل و نقاشی را یادداشت کنید. تخته های وایت برد را می توان به صورت آماده و پیش ساخته تهیه کرد، اما هر چه سایز آن ها بالا می رود، قیمتشان نیز افزایش می یابد.

ممکن است برای برخی از افراد این قیمت ها اقتصادی نباشد و بخواهند که خودشان ساخت تخته وایت برد را امتحان کنند.

خوشبختانه راه های مختلف و اقتصادی وجود دارد که از آن ها می توانید برای ساختن تخته وایت برد استفاده کنید. در ادامه به روش های ساخت این تابلو ها خواهیم پرداخت.

بیشتر بخوانید : نحوه انتخاب مناسب ترین تخته وایت برد مدرسه

روش های مختلف برای ساخت تخته وایت برد

تابلو های وایت برد انواع مختلفی دارند و برای ساخت هر کدام باید از روش های متفاوتی استفاده کرد. به طور کلی، ساخت تخته وایت برد در انواع زیر امکان پذیر است:

  • تابلو وایت برد ام دی اف
  • تابلو وایت برد مغناطیسی
  • تخته وایت برد با طلق

اگر علاقه به ساخت وایت برد دارید، بسته به در دسترس بودن لوازم مورد نیاز، می توانید از روش های ذکر شده استفاده کنید.

تخته وایت برد جدید

روش خانگی ساخت وایت برد

ساخت تخته وایت برد با ام دی اف

برای ساختن این تخته وایت برد به مواد اولیه زیر نیاز دارید:

  • رنگ سفید
  • مته پنج میلی متری
  • رزین وایت برد دو قسمتی
  • ورق ام دی اف با ضخامت کم

در ابتدا باید سطح ام دی اف کاملا سمباده زده شود و صاف شود تا بتوان آن را به رنگ سفید درآورد. از یک کاتالیزور برای آماده کردن رزین استفاده کنید و آن را با غلتک روی سطح سفید بمالید. سپس باید صبر کنید تا خشک شود. تابلو شما آماده استفاده خواهد بود!

بیشتر بخوانید : آشنایی با تخته وایت برد شیشه ای مغناطیسی و کاربرد آن

تابلو وایت برد مغناطیسی را چگونه می توان ساخت؟

برای ساخت این تابلو شما به سنباده، اره گردبر، مداد، نوار آهنربا و چوب پنبه نیاز خواهید داشت.

در مرحله اول ساخت تخته وایت برد یک ورق گالوانیزه تهیه کنید و یک قطعه از چوب پنبه را برای آن با استفاده از اره گردبر برش دهید. از آهن ربا برای چسباندن آن به سطوح فلزی استفاده کنید. سپس باید تخته و ورق گالوانیزه را به هم بچسبانید. هر زمان چسب خشک شد، تخته آماده خواهد بود.

ساخت تخته وایت برد

 

ساخت تخته وایت برد

بیشتر بخوانید : تفاوت تخته وایت برد معمولی با مغناطیسی چه چیزی می تواند باشد؟

ساخت تابلو وایت برد با استفاده از طلق

این نوع از تابلو وایت برد زیاد مورد استقبال قرار می گیرد اما برای کلاس های درس مناسب خواهد بود. شما به یک تکه مقوا، قیچی، کاغذبر، نوار چسب شفاف، کاغذ و طلق نیاز خواهید داشت. مقوا را به ابعاد دلخواه خود برش بزنید و یک طرف آن را کاملا به چسب آغشته کنید.

سپس از کاغذ سفید روی آن استفاده کنید تا به خوبی بچسبند. در مرحله بعدی نوبت به چسباندن طلق می رسد که کاملا باید روی صفحه فیکس شود. تخته آماده خواهد بود، فقط باید دقت کنید که ضخامت تخته را کمی بیشتر کنید تا نوشتن روی آن راحت تر باشد.

ساخت تخته وایت برد1402

انواع تابلو وایت برد

 

آیا می توان با مواد بازیافتی وایت برد ساخت؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که بله، تابلو های وایت برد با استفاده از مواد بازیافتی مانند شیشه و پلاستیک قابل ساختن هستند. برای ساخت تخته وایت برد با شیشه، به یک قطعه شیشه نیاز خواهید داشت که می توانید آن را به اندازه دلخواه برش دهید. سپس سطح آن را کاملا تمیز کنید تا هیج لکه ای باقی نماند. در نهایت باید از یک اسپری سفید استفاده کنید و تمامی سطح شیشه را با آن رنگ کنید. اگر بتوانید از مواد بازیافتی استفاده کنید، کمک بسیار زیادی به محیط زیست خواهید کرد.

خرید تخته وایت برد شیشه ای

خرید تابلو اعلانات

admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن گفتگو...
نیاز به مشاوره دارید؟
سلام،
چطور میتونم کمکتون کنم؟